Slovo, svetovno prvenstvo. Italijo je premagal Urugay

Potem ko so (nepričakovano, priznajmo) premagali Anglijo z 2: 1 in izgubili (tudi tu nepričakovano) proti Kostariki z 0: 1, so na tekmi proti Urugayu videli številne Italijane, prilepljene na zaslone, z zadihanim sapo.

Poraz, ki je za naše Azzurrije enakovreden zapustitvi svetovnega pokala z veliko grenkobo v ustih, še posebej po tem, ko so v kvalifikacijah pokazali veliko boljšo ekipo.

Na stadionu Natal sta bili dve manj agresivni ekipi, kot je bilo pričakovano, ko je v igri prostor za nadaljevanje svetovnega prvenstva, vsaj v prvem polčasu. Italija, ki je začela z dobro porazdelitvijo na igrišču in večjo posestjo žoge v spoštovanju do nasprotnikov. Okrog 21. minute je Balotelli prejel rumeni karton, ki bi preprečil njegovo udeležbo na naslednji tekmi.
Prvi polčas, ki se konča z 0: 0, vendar z dobro razporejeno reprezentanco na igrišču in z dobrimi frazami, čeprav na trenutke nekoliko umazane.
Prvih 10 minut drugega polčasa se zgodi zelo malo, dokler Marchisio ne doživi napačnega (ali morda pretiranega?) Rdečega kartona, ki ga prisili, da gre ven zaradi domnevne napake proti št. 17 Urugvaja (Godìn) in ki zavezuje našo reprezentanco, da ima na igrišču le 10 igralcev.
V 70. minuti Prandelli naredi menjavo in namesto Immobilea spusti Cassana, ki mu pusti novo menjavo za Azzurri.
Na 80. mestu je zaradi udarca iz kota Urugvaj dosegel gol, ki ga je z rame zadel Godìn.

Tako se z 1: 0 konča dirka Italije za svetovni pokal, s toliko grenkobe, številnih česov in številnih udarcev ter velikim razočaranjem vseh navijačev Azzurra.

Poglej tudi

Tragus Piercing: Kako boleč je lahko najbolj trenden piercing ušesa

Prebadljiva imena: abeceda okrasja telesa

Tetovaža za ušesom: novo orožje zapeljevanja?

Kaj se zgodi zdaj? Ko bodo vse tekme te skupine končane, se bodo vse ekipe, uvrščene v osmino finala, spopadle in se prekrižale. Na primer: druga razvrščena skupina D se bo igrala proti prvi uvrščeni v skupino C, prva uvrščena v skupino H pa se bo spopadla z drugo uvrščeno v skupino G. Težko? Ja, morda malo, še posebej za tiste, ki nogometa ne žvečijo dobro, vendar vam zagotavljamo, da je manj zapleten, kot se zdi. Vabimo vas, da se potolažite z ogledom nekaterih najbolj seksi nogometašev svetovnega prvenstva 2014.